Obnovení běžného rozsahu autobusové dopravy

UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ

OBNOVENÍ BĚŽNÉHO ROZSAHU AUTOBUSOVÉ DOPRAVY OD 25. 05. 2020

Na základě rozhodnutí Zlínského kraje dojde od pondělí 25. 05. 2020 v souvislosti s uvolňováním mimořádných omezení, která byla přijata v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 a znovuotevření škol pro první stupeň ZŠ (od 25. května je umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně základních škol a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin), k znovuzavedení standardních jízdních řádů pro dané období, a to včetně všech dálkových linek.

Provoz autobusů MHD v Uherském Hradišti od 25. 05. 2020:

Linky č. 1, 2, 4 a 6, které provozuje Zlínský kraj, pojedou v plném rozsahu (rozhodnutí ZK).

Linky č. 3, 5, 7 a 8, které provozuje město UH, pojedou také v plném rozsahu (cílem je provozovat MHD jako celek ve stejném režimu).

Mimořádné školní spoje (nejsou uvedeny v jízdním řádu) pojedou tak, jak je uvedeno (přeprava žáků 1. stupně ZŠ):

  • 07:20 z Míkovic k ZŠ Sportovní,
  • 13:05 od ZŠ Sportovní na AN UH,
  • 13:55 od ZŠ Sportovní přes ZŠ Východ do Sadů, Vések a Míkovic

Tyto mimořádné školní spoje (nejsou uvedeny v jízdním řádu) budou až do konce srpna zrušeny, protože jimi jezdí žáci 2. stupně ZŠ, kteří v současné době do školy nechodí:

  • 07:20 z Jarošova k ZŠ Za Alejí – jede PO – PÁ,
  • 14:00 od ZŠ Za Alejí do Jarošova – jede PO – PÁ,
  • 14:45 od ZŠ Za Alejí do Jarošova – jede jen v PO,
  • 15:35 od ZŠ Za Alejí do Jarošova – jede jen PO a ST

Spoje č. 7 a 21 linky č. 5, vedené ze Sadů přes sídliště Východ do UH - aut. nádr. (ranní spoje, odjezd ze Sadů v 06:40 a v 07:21), jsou uvedeny v jízdním řádu v prázdninovém režimu. Tyto spoje budou jezdit do konce června, protože s nimi nejezdí jen žáci, ale i další občané.

Noční spoj, který vyjíždí v sobotu a v neděli z UH ve 22:30, jede přes Východ, do Sadů, Vések a Míkovic bude jezdit dle jízdního řádu.

Jízdní řády najdete v sekci Jízdní řády

Současně bychom chtěli informovat cestující, že nadále bude věnována zvýšená pozornost dezinfekci autobusů. Všechna exponovaná místa v autobusech (dveře, madla, odbavovací systém) jsou několikrát denně čištěna dezinfekčním prostředkem. Přibližně jednou za čtrnáct dní projde každý autobus důkladnou prostorovou dezinfekcí ozónem.